Motosiklet Güvenli Sürüş Eğitimi

MOTOSİKLET GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ

Yol güvenliği kapsamında sürücülere yolda olmaktan kaynaklanan riskleri yönetebilecekleri zihinsel ve fiziksel becerilerin kazandırılmasına yönelik programların birinci aşamasıdır. Ehliyetini yeni almış veya sürüş tecrübesi çok az olan sürücülere Hakimiyet Eğitimi ile edinmiş oldukları becerileri trafik şartlarında kullanabilmeyi, güvenli ve keyifli bir sürüş için gereken gözlem becerilerini geliştirmeyi ve trafikteki farkındalıklarını artırmaya yönelik olarak Güvenli Sürüş Sistemi’ni öğretme amacını taşıyan eğitim programıdır.

Eğitimlerin devamlılığı ile T.M.F standartlarında Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarına geçmelerini hedeflemektedir. Çalışma süresi 4 saattir.

Motosiklet İleri Sürüş Eğitimi

Mesleki olarak motosiklet kullanan veya güvenli sürüş becerilerine tam olarak sahip ve sürüş testini başarılı olarak tamamlamış binicilere yönelik bir programdır. Güvenli sürüş becerilerinin yanı sıra trafikte güvenli bir şekilde fırsatları yaratma ve değerlendirme ile pürüzsüz bir akıcılığı sağlamaya yönelik teori ile beraber her tip yolda yapılan sürüş, gözlem ve değerlendirmeleri içermektedir. Eğitim süresi 1 gece konaklamalı 2 gündür.